
Znam da za Mađaricu ima hrpa recepata,ali ovu "moju" tko god je probao kaže da je savršena! Dobila sam recept davno od prijateljice sa faksa i od tada radim isključivo po tom receptu! Najveća umjetnost je pečenje ovih tankih kora,samo treba paziti na vrijeme i to je to!
Sastojci
45 dag glatkog brašna Podravka
15 dag margarina
15 dag šečera
2 jaja
3 žlice kiselog vrhnja 20 %
1 prašak za pecivo Dolcela
30 dag šećera
0,75 l mlijeka
9 dag oštrog brašna
3 žlice gorkog kakaoa
23 dag maslaca
10 dag čokolade za kuhanje
Priprema
Od glatkog brašna (u koje se doda prašak za pecivo), margarina, šečera , jaja i vrhnja zamijesiti tijesto. Podijeliti na 8 loptica, pa razvaljati i peči kore na obrnutoj strani pleha 10minuta na 170 stupnjeva C. Kore moraju ostati svijetle. Bit će jako tanko tijesto kad se stavlja na pleh,u pečenju malo "naraste", a sa pleha skidati uz pomoć dugog noža (povući sa pleha na stol/na kojem je stolnjak ili sl.) Kad se ohladi lagano se stvrdne i može se bez bojazni filati.
1.
Šećer (30dag) pržiti na laganoj vatri pa dobivenu karamelu zaliti sa 1dl vode, potom ukuhati u mlijeku razmućeno brašno i kakao. Skuhati kremu.
2.
U vruću kremu koju se skine s vatre umiješati maslac,pa razmiješati da se otopi i vrućom kremom filati kore.
3.
Napraviti glazuru na 10dag čokolade (ja stavim 3 žlice mlijeka, žlicu ulja, 3 žlice šećera i čokoladu, pa u otopljeno još dodam i 5 dag margarina )
4.
Rezati drugi dan nakon što se Mađarica dobro ohladila u frižideru.
U slast!
http://www.coolinarika.com/
0 komentari :
Objavi komentar